PRZYRODNICZA

Jeśli interesujesz się zasadami funkcjonowania otaczającego Cię świata, a Twoją uwagę przyciąga przyroda oraz jej szeroko rozumiana różnorodność, to profil przyrodniczy jest właśnie dla Ciebie! Na lekcjach biologii i chemii zabierzemy Cię w fascynującą podróż po świecie przyrody. Zrozumiesz motywy i koncepcje ochrony przyrody oraz sposoby racjonalnego gospodarowania jej zasobami. Poznasz faunę i florę współczesnego mikro i makroświata. Empirycznie zbadasz zjawiska i przemiany, które pozwolą dostrzec złożoność praw rządzących przyrodą.  Edukacja w klasie o profilu przyrodniczym dobrze przygotuje Cię do podjęcia studiów na kierunkach takich jak np.: biotechnologia, psychologia i biologia zwierząt, ogrodnictwo, leśnictwo, ochrona środowiska. W ciągu roku szkolnego będziesz mógł uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach laboratoryjnych lub terenowych prowadzonych we współpracy z pracownikami naukowymi Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi UKEN. Chcesz poznać, zrozumieć i zmieniać świat na lepszy? Klasa przyrodnicza spełni Twoje oczekiwania.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka oraz dwa przedmioty spośród biologii, chemii, geografii, języka obcego

Patronat nad klasą: Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie