PRZYRODNICZA

Jeśli interesujesz się zasadami funkcjonowania otaczającego Cię świata, a Twoją uwagę przyciąga w szczególności przyroda, jej różnorodność, bogactwo mineralne i gatunkowe, to profil przyrodniczy jest stworzony właśnie dla Ciebie! Na lekcjach biologii i chemii zabierzemy Cię w fascynującą podróż po ziemskich zasobach oraz ekosystemach. Odkryjesz, dlaczego tak ważne jest poszanowanie i ochrona dóbr przyrody. Poznasz faunę i florę współczesnego mikro i makroświata. Empirycznie doświadczysz wielu zjawisk, które pozwolą bez trudu zrozumieć złożoność rządzących przyrodą mechanizmów. Edukacja w klasie z rozszerzonym programem biologii i chemii umożliwi Ci w przyszłości studiowanie na kierunkach przyrodniczych w szerokim tego słowa znaczeniu. Dodatkowe zajęcia profilowane z języka angielskiego dadzą szansę na naukę poza granicami kraju, a w przyszłości pozwolą także na pracę w międzynarodowych instytucjach, przy globalnych przedsięwzięciach lub projektach. Chcesz poznać, zrozumieć i zmieniać świat na lepszy? Klasa przyrodnicza spełni Twoje oczekiwania.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka oraz dwa przedmioty spośród biologii, chemii, geografii, języka obcego

Patronat nad klasą: Instytut Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie