Zaproszenie do XII LO na spotkanie autorskie z Bogusławem Chrabotą

Jednym z wybitniejszych absolwentów naszej Szkoły jest Bogusław Chrabota. Związany ze światem mediów, zwłaszcza jako redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, współtwórca telewizji Polsat, znany jest także jako poeta, prozaik, muzyk i wokalista. Więcej informacji o byłym uczniu Dwunastki można znaleźć na szkolnej stronie WWW https://12liceum.edu.pl/2017/04/07/boguslaw-chrabota/. Ostatnio ukazała się jego nowa książka pod tytułem „Gitara i inne demony młodości”. Jak głosi notka wydawcy jest to historia o młodości i przyjaźni zrodzonej w industrialnych krajobrazach Nowej Huty i mieszczańskim Krakowie. Powieść zawiera wiele wątków biograficznych, autor wychowywał się – także jako uczeń Dwunastki – wśród serdecznych przyjaciół marzących o karierze muzycznej.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się w murach naszej szkoły w najbliższy piątek 13. o godzinie 19.00. Będzie można osobiście porozmawiać z autorem, zakupić książkę i uzyskać autograf. Wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza byłych nauczycieli i absolwentów, serdecznie zapraszamy!