Współpraca z Uniwersytetem Rolniczym

Dziś XII LO podpisało umowę o współpracy z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Uczelnię reprezentował prorektor ds. kształcenia – dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, w imieniu szkoły umowę podpisała Pani Dyrektor mgr Anna Konarska-Miazowska.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele pracownicy Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego URK: dr Michał Szanduła (dyrektor) i dr inż. Marcelina Machura (kierownik Centrum Kongresowego URK), z ramienia Szkoły obecna była również Pani Katarzyna Janczarska (koordynator tej współpracy).

Współpraca ma na celu rozwijanie umiejętności technicznych, wspieranie kreatywności, inspirowanie do dalszej nauki. Uczestnicząc w zajęciach na uniwersytecie młodzież ma możliwość obycia się z pracą w laboratorium, poznania nowych technik badawczych, wysłuchania ciekawych wykładów.

Uniwersytet obejmuje patronatem klasy, które w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładą nacisk na nauczanie przedmiotów przyrodniczych, biologicznych i chemicznych związanych z kierunkami kształcenia prowadzonymi przez Uczelnię. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie zobowiązuje się do uzupełniania i wzbogacania zajęć dydaktycznych prowadzonych przez szkoły o elementy właściwe dla kierunków kształcenia i profilu badawczego Uczelni. My ze swojej strony oferujemy promocję Uniwersytetu poprzez przedstawianie uczniom oferty naukowo-dydaktycznej, a także umożliwienie studentom odbywanie w szkole praktyk pedagogicznych.