Obóz w Świnoujściu 2024!

Kolejny już obóz integracyjny w Świnoujściu dobiegł końca! Zapraszamy do przeczytania relacji Ani Syguły oraz Laury Łysek z 1A i obejrzenia fotorelacji:

21 września w nocy wyjechaliśmy w podróż do Świnoujścia z dworca PKP w Krakowie, po kilku godzinach spędzonych na rozmowie i poznawaniu się lepiej z rówieśnikami, dostaliśmy nad morze. Okolica była przepiękna! Morze, które mieliśmy niecałe 5 minut od hotelu zapierało dech w piersiach.

Następnego dnia wyruszyliśmy na wyspę Wolin, do krainy Wikingów, na której odbywały się bardzo ciekawe gry terenowe, w których odkrywaliśmy zagadki Wikingów. Dzień później byliśmy w Międzyzdrojach!

Odwiedziliśmy również wspaniałe muzeum Rybołóstwa, zobaczyliśmy tam wiele pięknych zwierząt żyjących u wybrzeży Australii, Sri Lanki, Hawajów, Malezji oraz innych zakątków świata, coś wspaniałego!

Nasza następna przygoda obejmowała wycieczkę promem do Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, gdzie przenieśliśmy się do pruskich czasów Pomorza Zachodniego, przeżyliśmy prawdziwe szkolenie wojskowe i zobaczyliśmy wystrzał rodem z XIX wieku. Kilkadziesiąt metrów dalej czekała na nas wysoka na 68 metrów i 308 schodów latarnia morska, z gigantyczna ilością wiatru i niesamowitymi widokami.

Byliśmy też przy Stawie Młyny, świnoujskiej stawie w kształcie wiatraka. Po drodze, dzień później, zahaczyliśmy również zobaczyć co tam u naszych niemieckich sąsiadów w Heringsdorfie 🙂

Po bliższym zobaczeniu tylu niesamowitych miejsc istniejących w naszych czasach postanowiliśmy się cofnąć do starożytnej Grecji i Troi, wraz z naszym znanym konkursem mitologicznym. Najlepszymi aktorami okazali się być Bartek Wesołowski z klasy 1A oraz Marcelina Skrzypasek, formalnie uczennica klasy 1F, a aktualnie 1C, natomiast miano najlepszego narratora otrzymał Szymon Kasprzyk z klasy 1D.
Najlepszymi przedstawieniami okazały się;

„Wybór najpiękniejszej” w wykonaniu 1E zdobył pierwsze miejsce (gratulacje!);
„Mit o Persefonie” od 1C, która zajęła drugie miejsce;
„Mit o Syzyfie” przedstawiony przez uczniów 1F zdobył zaś trzecie miejsce,

Po tak teatralnie zakończonym dniu, nadszedł czas na spakowanie się i powrót do Krakowa. Dziesięć wypełnionych rozmowami godzin później znaleźliśmy się znowu w Krakowie.

Anna Syguła

Laura Łysek