Dni Profilu 2024!

26 i 27 marca w Dwunastce odbyły się Dni Profilu 2024, w czasie których klasy pierwsze, zwolnione ze zwyczajowych zajęć w tych dniach, odbywały warsztaty, spotkania oraz wyjazdy związane z tematyką profili ich klas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Humaniści z klasy 1A mieli okazję porozmawiać o języku nowych mediów w ramach konwersatorium z Panem Konradem Stanilewiczem, wziąć udział w warsztatach taneczno-ruchowych z zakresu tańca kreatywnego pod okiem Pani Izabeli Stańdo oraz montażowych pod opieką Pana Michała Rapacza i odbyć zajęcia plastyczne z Panem Markiem Batorskim przy gościnnym udziale jego studentów.

 

Klasa 1B (więc profil psychologiczno-pedagogiczny) z kolei skupiła się na warsztatach psychologicznych oraz treningu rozwoju osobistego pod okiem Pani Edyty Zimy oraz Pana Haralambosa Arwanitidisa. Miała również okazję na wysłuchanie wykładu na temat pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

Klasa 1C (profil medyczny) we wtorek poszła do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego na warsztaty anatomiczne, dotyczące budowy szkieletu człowieka oraz obejrzała wystawę na temat zwierząt i człowieka w przyrodzie. W środę zaś uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach ChemicAI World is Wonderful oraz w zajęciach na temat grzybów wielkoowocnikowych.

 

Klasa 1D z kolei udała się do Warszawy, gdzie była w Muzeum Ewolucji (warsztaty z antropogenezy), spacerowała po Starówce i obserwowała uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Poza tym sportowcy odwiedzili centrum Nauki Kopernik (zwiedzanie wystawy i warsztaty w laboratorium biologicznym) oraz wzięli udział w grze miejskiej w Łazienkach Królewskich.

 

Profil politechniczny, reprezentowany przez klasę 1F, wybrał się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie na wystawę „Miasto. Technoczułość” oraz wziął udział w warsztatach ChemicAI World i zajęciach na temat chemii pożaru.

 

Klasa 1G, czyli profil przyrodniczy, we wtorek wybrała się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego na wystawę zwierząt i człowieka w przyrodzie oraz warsztaty botaniczne – „Po liściu do drzewa”. W środę z kolei uczniowie i uczennice wzięli udział w warsztatach z suchym lodem oraz w zajęciach na temat grzybów wielkoowocnikowych

 

Dla klasy 1E Pan Dyrektor Adam Majcherek przygotował wycieczkę w Dolinki Podkrakowskie, by zapoznać się ze środowiskiem geograficznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaś, być może ze względu na bliskość Dnia Świętego Patryka, wykład o historii i kulturze Irlandii.

 

Następne Dni Profilu już za rok!