Dwunastka w klubie Kuźnia

W czwartek 18 stycznia w Klubie Kuźnia odbyła się prezentacja prac malarskich wykonanych pod hasłem „Światło i kolor w obrazie”. Autorami prac są uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego, II LO i XX LO w Krakowie. Inicjatorem wykonania tych prac był Marek Batorski, nauczyciel plastyki. Wykonane zostały w ramach funkcjonowania Kuźni i Ośrodka Kultury Norwida na osiedlu Złotego Wieku. Prace można oglądać do 23 stycznia. Otwierając wystawę Pan Batorski pogratulował wykonawcom odwagi w przejawianiu swojej autorskiej prezentacji głównego hasła wystawy, chociaż oczywiście większość była swoistą interpretacją znanych obrazów, w których światło i kolor mają pierwszorzędne znaczenie.

Jak wiadomo, drugą domeną twórczości Pana Batorskiego jest muzyka. Nic więc dziwnego, że swoistym podsumowaniem wernisażu były występy muzyczne, zapowiadając które Marek Batorski wyraźnie podkreślił ich wyjątkowość, polegającą na żywym odbiorze widowni, w przeciwieństwie do intymnej ciszy, panującej w pracowni malarskiej. Dwunastkę reprezentowały nasze „eksportowe” wokalistki, Ola Rodacka i Hania Tyrańska, które przyzwyczaiły do wysokiej jakości występów. Natomiast debiutantką byłą Nadia Kopeć z klasy 1E, która solo na skrzypcach wykonała „Dni, których nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty. Na dodatek brat Nadii, Piotr, zaprezentował na pianinie m.in. jazzową wersję „Humoreski” Antonina Dvořaka.