SPORTOWA

Jeżeli interesujesz się sportem, jesteś aktywny i chcesz promować aktywny tryb życia oraz postawy prozdrowotne u innych – wybierz klasę sportową!
W tej klasie możesz nie tylko rozwijać swoje zainteresowania i zdolności sportowe, lecz także poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania ludzkiego organizmu. W przyszłości będziesz mógł podjąć studia na kierunkach, takich jak np.: fizjoterapia, wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja. W ramach patronatu pracownicy naukowi i wybitni sportowcy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zdradzą Ci tajemnice sportowych sukcesów i zaproszą do korzystania z nowoczesnych obiektów sportowych uczelni, a kadra Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego wprowadzi Cię w zagadnienia związane z ratownictwem przedmedycznym.

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia, język angielski
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka, oraz dwa przedmioty wybrane spośród: biologia, geografia, język obcy, wychowanie fizyczne

 

Patronat nad klasą: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego