PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA

Jeżeli interesujesz się tematyką społeczną, chcesz nauczyć się twórczego i krytycznego myślenia, rozwijać umiejętności skutecznego porozumiewania się, radzenia sobie z emocjami i kierowania stresem – wybierz klasę psychologiczno-pedagogiczną!
Tu zapoznasz się z najważniejszymi zagadnieniami i odkryciami nauk społecznych m.in. pedagogiki i socjologii, zrealizujesz program przedmiotów rozszerzonych oraz weźmiesz udział w zajęciach warsztatowych z zakresu zagadnień psychologii stosowanej. W tej klasie zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci w przyszłości studiować na kierunkach, takich jak np.: psychologia, pedagogika, resocjalizacja. Dodatkowo będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez kadrę naukową Instytutu Psychologii UKEN na których dowiesz się więcej m.in. na temat psychologii rozwojowej i edukacyjnej oraz psychologii ogólnej i mediów.

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, biologia, język angielski
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym: język polski, matematyka, oraz dwa przedmioty wybrane spośród: j. obcy, biologia, wiedza o społeczeństwie, historia

 

Patronat nad klasą: Instytut Psychologii Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie