MEDYCZNA

Jeżeli interesujesz się zasadami funkcjonowania organizmów, problematyką prozdrowotną, chcesz pomagać innym, a swoją przyszłość zawodową widzisz w szeroko pojętej branży medycznej – klasa medyczna jest właśnie dla Ciebie!
Tu zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu biologii, nauczysz się rozpoznawać zagrożenia dla zdrowia własnego i innych, rozwiniesz umiejętność podejmowania działań profilaktycznych. Na zajęciach organizowanych we współpracy z Uczelniami Patronackimi zdobędziesz praktyczne umiejętności, w tym te najważniejsze – ratujące życie. Z naszą pomocą wyposażysz się w solidne podstawy do dalszej edukacji na kierunkach, takich jak np.: medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo, dietetyka czy odnowa biologiczna. W ciągu roku szkolnego będziesz mógł kilkukrotnie uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach
, szkoleniach i warsztatach z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu pod kierunkiem pracowników naukowych Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa UJCM oraz Instytutu Nauk o Zdrowiu UKEN w Krakowie.

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym:  język polski, matematyka, oraz dwa przedmioty wybrane spośród: j. obcy, biologia, chemia

 

Patronat nad klasą: Instytut Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie