GEOGRAFICZNO – JĘZYKOWA


Jeżeli lubisz podróżować, poznawać innych ludzi i ich tradycje, interesuje Cię świat, jego walory turystyczne i krajoznawcze – zapraszamy Cię do klasy geograficzno-językowej!
Tu zdobędziesz solidną wiedzę z geografii, weźmiesz udział w atrakcyjnych wycieczkach, a zgłębiając tajniki języków obcych: angielskiego oraz włoskiego lub hiszpańskiego, w przyszłości będziesz mógł wyruszyć w najdalsze zakątki świata. W klasie o tym profilu zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów na kierunkach, takich jak np.: turystyka, geografia, filologia angielska, filologia romańska, kulturoznawstwo. Udział w niektórych zajęciach organizowanych przez pracowników Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej oraz Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który objął klasę patronatem, pozwoli Ci na uzupełnienie wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji Twoich celów edukacyjnych.

 

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, język angielski, język hiszpański lub język włoski
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym:  język polski, matematyka, oraz dwa przedmioty wybrane spośród: j. obcy, geografia, wiedza o społeczeństwie

 

UWAGA! Realizacja języków włoskiego oraz hiszpańskiego, w prezentowanym oddziale, rozpoczyna się od podstaw. Zaawansowana znajomość tych języków nie jest wymagana.

 

Patronat nad klasą: Instytuty Geografii i Gospodarki Przestrzennej oraz Geologii Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego