Akcja Menstruacja w Twojej Szkole

Droga Społeczności! Drogie Uczennice!

Informujemy, że nasza szkoła w tym roku szkolnym kontynuuje współpracę z Fundacją Akcja Menstruacja oraz udział w projekcje Akcja Menstruacja w Twojej Szkole. Celem fundacji jest pomoc osobom doświadczającym ubóstwa menstruacyjnego, zapewnienie dostępu do bezpłatnych środków menstruacyjnych, a także wdrażanie działania edukacyjnego i przeciwdziałającego okresowemu tabu. Cieszymy się, że akcja spotkała się z Waszym pozytywnym odbiorem i podniósł się Wasz komfort podczas obecności w szkole. Widzimy, że Wasze potrzeby nie są duże i doskonale sobie radzicie w tematach higieny intymnej w czasie menstruacji. Czasem zdarzają się przypadki, w których takie wsparcie bywa konieczne. Dlatego cieszymy się, że możecie się poczuć bezpiecznie w tym zakresie. W Waszych toaletach pojawiły się pełne pudełka ze środkami menstruacyjnymi.

Dziękujemy firmie Kimberly-Clark (https://www.kimberly-clark.com/en-us) za wsparcie oraz Fundacji Akcja Menstruacja za podniesie tak ważnego tematu.

Menstruacja, to nie temat tabu, to nasza fizjologia.