„A skąd wiemy, że klimat się zmienia?” – warsztaty w klasie sportowej.

Nowy rok szkolny 2023/2024 sekcja geografii w XII LO rozpoczęła warsztatami zorganizowanymi we współpracy naszej szkoły z Instytutem Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kontynuujemy rozpoczęty w 2022r. projekt IGIGP „Naukowcy w szkołach”. Dnia 24 października 2023 roku zajęcia w klasie 2D prowadziła pani dr Agnieszka Sulikowska, pracowniczka Zakładu Klimatologii IGiGP UJ.

Postępujące zmiany klimatyczne powodują powstawanie ekstremalnych zjawisk pogodowych, które dotąd były rzadkością lub zdarzały się jedynie w określonych rejonach Ziemi. Na warsztatach z chęcią wymieniliśmy się informacjami na temat zachodzących zmian, ale i z uwagą wysłuchaliśmy naukowych nowinek klimatycznych.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęciową.