Zajęcia w Geoparku Góra Świętej Anny

W czwartek 26.10 uczniowie 1D, 1E, 1F i 2E uczestniczyli w zajęciach w Geoparku Góra Świętej Anny zorganizowanych przez Panią Małgorzatę Garecką z Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego.

Wyjeżdżaliśmy z Krakowa w strugach deszczu, ale za Gliwicami pojawiła się na niebie tęcza, która zapowiadała świetną pogodę. Na miejscu najpierw wysłuchaliśmy wykładu o annogórskim stratowulkanie, przygotowanego przez Pana Pawła Woźniaka z Oddziału Górnośląskiego PIG, a następnie wyruszyliśmy do wnętrza wulkanu. Poznaliśmy historię geologiczną tego miejsca i zdobyliśmy pierwsze okazy skał do naszej szkolnej kolekcji. Następnie udaliśmy się do kolejnego kamieniołomu, w którym przed II wojną światową wydobywano wapień. Pan Paweł Woźniak pokazał nam płytę zlepu muszlowego oraz ślady pełznięcia raka dziesięcionogiego widoczne na powierzchni wapieni.

Wiosną planujemy kolejne zajęcia!