Nadmorska integracja 2023!

Oto Pierwszoklasiści, po tygodniowym pobycie w Świnoujściu, wrócili szczęśliwie znad Morza Bałtyckiego. Życie szkolne wróciło do trybu stacjonarnego.  Przygoda edukacyjno-integracyjno-rekreacyjna za nami! Pozostały wspomnienia, słychać jeszcze szum spokojnych fal i pisk hałaśliwych mew, wciąż żywe są w naszej pamięci obrazy skąpanych w słońcu plaż i urokliwych wydm.

Wszędzie nas było pełno. Na piaszczystym brzegu i na promenadzie, w wiosce Wikingów, na klifie (Wzgórze Gosań), przy Jeziorku Turkusowym, w Forcie Anioła, w pociągu, na promie, w tunelu, na latarni morskiej. 

Dotarliśmy do słynnego świnoujskiego wiatraka, wzięliśmy udział w pruskiej musztrze w Forcie Gerharda. Odwiedziliśmy molo w niemieckim Heringsdorfie i przemierzaliśmy Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach.

Integracja, poza walorami krajoznawczymi, miała też artystyczny i biesiadny wymiar. W finale turnusu odbył się, uświęcony tradycją szkolną, międzyklasowy konkurs mitologiczny. Festiwal inscenizacji teatralnych odbył się, w niebanalnych okolicznościach,  bo w świnoujskiej muszli koncertowej. Młodzież wykazała się pomysłowością i kreatywnością. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje rozliczne talenty wokalne,  choreograficzne, sceniczne, szermiercze, plastyczne i medialne.

Obóz integracyjno-motywacyjny w Świnoujściu 2023 przechodzi do historii. Niech ta ekspedycja służy dobrym relacjom i dobrej współpracy. Przed nami kolejne wyzwania naukowe, turystyczne, artystyczne, sportowe. Witamy Pierwszaków w społeczności szkolnej XII Liceum spod znaku Cypriana Norwida w Krakowie! Łapcie wiatr w żagle!