Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych – zaproszenie.

W imieniu nauczycieli chemii w XII Liceum w Krakowie serdecznie zapraszamy Chętnych Uczniów do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Czekamy na wybitnie zdolnych, młodych chemików, którym chcemy zaproponować dalsze rozwijanie ich talentu, wiedzy i umiejętności na studiach na Wydziale Chemii UJ.

Olimpiada jest trzyetapowa, dwa pierwsze etapy odbędą się zdalnie, na platformie Edukator.pl, a etap III w siedzibie Wydziału Chemii UJ w Krakowie.
Zwycięzcy olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Ponadto laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Chemia zrównoważonego rozwoju.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Waszych Chemików w szkole i pod link:

https://www.edukator.pl/konkurschemia/

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września 2023

Wasi Chemicy 🙂