Sukcesy Olimpijskie

Uczennica klasy 3A, Dominika Tokarz, zakwalifikowała się do Zawodów Ogólnopolskich Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, które odbędą się w dniach 20-22 IV w Konstancinie.

Dominika znalazła się w gronie 180 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy starać się będą o uprawniające do maksymalnego wyniku z matury z języka polskiego tytuły finalisty lub lauterata. Awans zapewniła sobie w etapie ustnym zawodów drugiego stopnia, gdzie rozmawiała na temat swojej pracy, „Obrazy domu w literaturze polskiej renesansu i baroku”, osiągając 47 na 50 możliwych punktów.

Na zawodach drugiego stopnia rywalizację zakończyli Bartłomiej Banasik (3A), Bartosz Dej (3A) oraz Lidia Gospodarczyk (3B).

Opiekunem Dominiki jest mgr Konrad Stanilewicz.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w kwietniu!