Wokół polskiego koloryzmu

Jak wcześniej informowaliśmy w piątek 3 marca w Galerii m Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbył się wernisaż wystawy prac malarskich uczniów II LO, XII LO i XX LO „Wokół polskiego koloryzmu”. Uczniowie swoje dzieła wykonali pod opieką Pana Marka Batorskiego. Ogółem zaprezentowanych zostało ponad 200 prac, a wernisaż zgromadził istne tłumy koleżanek i kolegów ze szkół oraz członków rodzin autorów. Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Panią Kurator Joannę Kornas i obejrzeniu dokonań uczniów Pan Batorski (który sam udanie łączy działalność plastyczną z aktywnością muzyczną) zaprosił obecnych na okazjonalny koncert w wykonaniu młodzieży licealnej. Dwunastkę zaprezentowała Aleksandra Rodacka, która wykonując utwór zespołu 2+1 pod tytułem „Chodź, pomaluj mój świat” idealnie wpisała się w charakter wydarzenia. Natomiast Hanna Tyrańska pokazała swoje niemałe możliwości operowe i zaśpiewała fragment z arii „O notte, o dea del mistero” Niccolo Puccinniego.