CHEMIA NA MATURZE 2023+

Wraz z reformą edukacji i rozpoczęciem nauki uczniów w czteroletnich liceach i pięcioletnich technikach zmianie uległa również formuła egzaminu maturalnego z chemii. Już w maju 2023 roku, pierwszy rocznik Absolwentów 4-latki przystąpi do matury z chemii po nowemu 🙂 Nowa będzie nie tylko podstawa programowa z przedmiotu ale także zasady jego przeprowadzania a w przyszłości także zasady jego oceniania i zaliczania.

Poniżej zamieszczamy nieco więcej szczegółowych informacji.

ZAPRASZAMY! 🙂

Zasady przeprowadzania egzaminu w formule 2023_informacja ogólna

Informator o egzaminie maturalnym z chemii od roku 2023

Podstawa programowa kształcenia ogólnego z chemii

 

Arkusz CKE – marzec 2022

ARKUSZ POKAZOWY

Nowe tablice, które każdy zdający będzie miał dostępne na egzaminie

TABLICE

  Link do materiałów dodatkowych dla Uczniów  przygotowujących się do matury.

STRONA CKE

 

Uwaga!

W roku 2023 i 2024 zapowiadany limit 30% punktów z przedmiotu dodatkowego nie będzie obowiązywał! Powodem jest sytuacja epidemiczna w Kraju i wynikające z niej obostrzenia, które dotknęły także proces edukacyjny i realizację podstawy programowej.

🙂

ARKUSZE MATURALNE:

Egzamin maturalny – maj 2023 Arkusz – maj 2023
Pilotażowa matura próbna CKE w formule 2023 – grudzień 2022 Próbny egzamin maturalny z chemii na rok 2022/2023
PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY 2023 – ARKUSZ OPERON: Próbny egzamin maturalny 2023 CHEMIA – listopad 2022
PRZYKŁADOWE ZADANIA MATURALNE – ZBIÓR ZADAŃ UDOSTĘPNIONY PRZEZ CKE WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI ORAZ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ PROBLEMOWYCH 2023: Zbiór zadań CKE 2023