Mistrzowie – Piłkarze i Piłkarki ręczne!

Sensacja! 
 
W dniu 15 lutego 2023 w zakończonym turnieju finałowym krakowskiej Licealiady w Piłce Ręcznej dziewcząt, uczennice Dwunastki zdobyły drugie miejsce i tym samym zostały wicemistrzyniami Krakowa. W walce o finał nasze reprezentantki pokonały zespół VII LO 10:4, a w meczu finałowym po zażartej walce uległy faworytowi rozgrywek, zespołowi III LO, przegrywając 12:9 (5:5)
 
Był to zaledwie wstęp do sportowych radości dla uczniów Norwida w tym dniu 🙂
 
Po wicemistrzostwie Dziewcząt do Finału Piłki Ręcznej przystąpili chłopcy, którzy po pokonaniu zespołu III LO 14:4 awansowali do walki o złoty medal ze zdecydowanym faworytem tych rozgrywek i naszymi sąsiadami zza płotu, drużyną Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2.
 
Do przerwy przegrywaliśmy 6:7. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 13:13, sędziowie zarządzili dogrywkę, po jej zakończeniu na tablicy wyników było 15:15, więc nastąpiła seria rzutów karnych. Napięcie sięgnęło zenitu, a my wygraliśmy 3:1! Spełniło się marzenie naszych uczniów!
Jesteśmy
MISTRZAMI KRAKOWA W PIŁCE RĘCZNEJ 🙂
 
Gratulujemy wspaniałego sukcesu naszym Reprezentantom i Reprezentantkom oraz ich opiekunowi – Panu Markowi Grzelakowi.