FOTOKONKURS – REAKTYWACJA 2022

Tradycja wyjazdów Młodzieży XII LO w Krakowie sięga już dziesiątek lat. Tradycja organizowania, podczas nadmorskiego pobytu, konkursu fotograficznego dla jego uczestników jest ciut młodsza ale także bogata. W tym roku szkolnym po trzech latach przerwy Konkurs Fotograficzny – Świnoujście reaktywowano. Nowa odsłona tego wydarzenia możliwa była dzięki zaangażowaniu dwojga wychowawców klas pierwszych – Pani Prof. Izabeli Stańdo i Pana Prof. Bartosza Matrasa. I tak Pierwszoklasiści korzystając z uroków polskich, nadmorskich plaż oraz atmosfery pełnej integracji mogli wykonać ciekawe kadry nie tylko na wieczną pamiątkę z wyjazdu ale także do konkursu. Tak też się stało, chętnych by sięgnąć po cenne nagrody, nie brakowało!

Zgodnie z regulaminem, prace były oceniane w trzech kategoriach: pejzaż, scenka rodzajowa – integracja oraz portret. Jury konkursowe po trudnych, pełnych dyskusji obradach wskazała prace do nagród i wyróżnień. Serdecznie gratulujemy oka, umiejętności technicznych i pomysłu na tytuły prac… 🙂

I Nagroda: TYMOTEUSZ CHOWANIEC kl. 1D (sportowa)

Nabrzeże Chemików z bliska

II Nagroda: MICHAŁ WOLAK kl. 1C (medyczna)

Spotkanie nieba z morzem

III Nagroda: MAGDALENA I ALEKSANDRA ZAPIÓR kl. 1C (medyczna)

Statek na morzu

Wyróżnienie: NIKOLA KOZIŃSKA kl. 1B (psychologiczno-pedagogiczna)

Integracja

Wszystkim Autorom, którzy podzielili się z nami swoimi chwilami wspomnień – DZIĘKUJEMY!

Gratulujemy Nagrodzonym i Wyróżnionym. 🙂

Ukłony dla Organizatorów i Jury Konkursowego!

Czekamy na obozowych Śmiałków w nowym roku szkolnym. 🙂

Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.