Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości oraz ślubowanie pierwszoklasistów

Jednym z wydarzeń, wpisanych trwale do kalendarza szkolnego XII Liceum, są obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Tradycyjnie dzień ten związany jest ze ślubowaniem klas pierwszych oraz z konkursem pieśni patriotycznych. 

Z samego rana podekscytowany tłum odświętnie ubranych pierwszaków forsował wejście do sali gimnastycznej. Pierwsza najbardziej uroczysta część rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani Dyrektor Anna Konarska-Miazowska złożyła pierwszoklasistom życzenia, przypominając im równocześnie, jak ważne są słowa przysięgi, którą za chwilę złożą. Przedstawiciele klas pierwszych wypowiedzieli rotę ślubowania, by w ten sposób przypieczętować przyjęcie wszystkich uczniów w grono dwunastkowej społeczności.

Kolejnym punktem uroczystości był krótki program artystyczny w reżyserii Małgorzaty Nazarewicz. Wzruszające, nostalgiczne pieśni, poruszający i emocjonalny taniec nie tylko pozwoliły na jedenstolistopadową zadumę, ale także wprowadziły wszystkich w drugą, jakże oczekiwaną część: konkurs pieśni patriotycznych. Tradycyjnie wszystkie klasy odśpiewały “Legiony”, a następnie każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej aranżację wylosowanej pieśni. Śpiew “z podkładem” lub muzyką “na żywo”, z podziałem na głosy i jednogłosowo, w kostiumach i bez nich, z choreografią lub bez – taką różnorodnością zaskoczyli nas uczniowie. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo poziom występów był wysoki i naprawdę wyrównany. Ostatecznie zwyciężyła klasa 1E. Na podium znalazły się także klasa 1a oraz 1d. Nagrodzonym szczególnie gratulujemy, a wszystkich uczniów klas pierwszych witamy jeszcze raz, tym razem już jako pełnoprawnych uczniów Dwunastki.