Nadmorskie wspomnienie

Od 24 września do 2 października pierwszoklasiści „Dwunastki” integrowali się na obozie w Świnoujściu. To wyborna tradycja naszego liceum. Uśmiechy, pozytywna energia, tysiące zrobionych kroków, morze, plaża, zabawa, słońce, słowem – INTEGRACJA!

W sobotę, wczesnym rankiem, wyjechaliśmy z dworca PKP w, jak się później okazało, niezapomnianą podróż.

Jesteśmy na miejscu – ŚWINOUJŚCIE 2022 czas zacząć… Najpierw zakwaterowanie, zapoznanie z ośrodkiem i okolicą, przepiękną zresztą! Kolejnego dnia ruszamy wycieczką na wyspę Wolin, do krainy Wikingów – tu odbywają się zajęcia warsztatowe dla młodzieży.

We wtorek zwiedzamy wystawę w Muzeum Rybołówstwa, która koi duszę – wyobraźcie sobie spektakl, w którym aktorami są okazy żyjące u wybrzeży Australii, Sri Lanki, Hawajów, Malezji oraz innych zakątków świata. Coś niesamowitego!

Środa to czas wycieczki do Fortu Gerharda oraz Latarni morskiej w Świnoujściu. Widoki z ok. 60 metrów (ponad 300 schodów) zapierają dech w piersiach.

Port, Fort Anioła, Fort Zachodni, Stawa Młyn to elementy programu, które realizujemy w czwartek, zaś widokami z Molo w Heringsdorfie delektujemy się w piątek. Z Niemiec wracamy piechotą, otuleni słońcem i szumem fal.

Sobota to przeddzień powrotnego wyjazdu do Krakowa. Zanim jednak rozpoczniemy pakowanie walizek, przenosimy się do Świnoujskiej Muszli Koncertowej. To tutaj poznajemy kreatywność pierwszoklasistów, która nie zna granic – spektakle są wyborne!

Wszystko, co dobre, szybko się kończy – czas wracać… W niedzielne popołudnie, wyruszamy w drogę do Krakowa. Żegnamy się z Świnoujściem słonecznie. Machamy pięknym, nadmorskim doświadczeniom, które na zawsze pozostaną wspomnieniami. Czując wiatr we włosach, wracamy do codzienności!

Nasza integracja kończy się, ale tak naprawdę dopiero zaczyna! 🙂