Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Pięćdziesiąt lat temu Sejm RP ustanowił Dzień Edukacji Narodowej. Przypomina on wydarzenie z 1773 roku, kiedy powstała Komisja Edukacji Narodowej. Odwaga myślenia naszych przodków jest dziś natchnieniem dla wszystkich, którzy w gorszych i lepszych chwilach dla nauki i oświaty wiedzą, że bez nich nie ma Rzeczypospolitej.

Święto edukacji narodowej potocznie nazywamy Dniem Nauczyciela. Mamy dziś okazję podziękować pedagogom za ich codzienny trud, zaangażowanie, dzielenie się wiedzą i wychowywanie pokoleń uczniów. Dziękujemy wszystkim innym pracownikom szkoły, bez których codziennego wysiłku nie mogłaby istnieć. Nie zapominamy o tych, którzy stanowią sól szkoły: uczniach i absolwentach. To my wszyscy dziś wspólnie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Życzmy sobie więc wszyscy, byśmy w tym i we wszystkich latach przed nami mogli w nieskrępowany sposób wzbogacać i przekazywać wiedzę. Bo jak powiedział wielki Polak Ignacy Jan Paderewski:

Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać.