Powodzenia na maturach

 

4 maja 2022 egzaminem maturalnym z języka polskiego rozpoczęliśmy serię zmagań maturalnych, które w naszej szkole odbywać się będą do 19 maja bieżącego roku. Matura to jeden z ważniejszych egzaminów w życiu dorosłego człowieka. Jest to sprawdzian nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także inteligencji emocjonalnej i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Tegoroczni maturzyści są wyjątkowi pod wieloma względami, przez 3 lata nauki w liceum zmagali się z nauczaniem zdalnym, hybrydowym, kwarantanną. Te doświadczenia zapewne nie należą do najłatwiejszych, ale pamiętajmy, że nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, są tylko kolejne okazje, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. Jest to również rocznik wyjątkowy ze względu na to, że tegoroczni maturzyści to uczniowie piszący tzw. starą maturę w formule 2022 po trzyletnim liceum, a tym samym rocznik wygaszający gimnazja.

Drogi maturzysto, staraj się każdego dnia, abyś miał więcej wiedzy niż wczoraj, ale nie mniej niż jutro… Nie zapominając o tym, że najważniejszą wartość masz w sobie. Bądź dobrym człowiekiem! 😊

Dyrekcja oraz całe Grono Pedagogiczne XII-nastki ma nadzieję, że obrane przez Was kierunki przyniosą Wam wiele radości. Życzymy pomyślności i szczególnych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

AH