Nasza wycieczka do Wrocławia!

W dniach 22-24 września 2021r. klasy 2D(4) i 3C(4) pod opieką pań Jolanty Cupiał, Joanny Stawarz oraz Renaty Podgórskiej odwiedziły Wrocław, Kotlinę Kłodzką oraz Góry Stołowe. Program wycieczki obejmował zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska oraz jej największych atrakcji, w tym Starego Miasta, Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis, Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium. Nie zabrakło również wizyty w Muzeum Panoramy Racławickiej, gdzie mogliśmy obejrzeć cykloramiczny obraz Bitwy Pod Racławicami, autorstwa malarzy pracujących pod kierunkiem Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka.

Zwiedziliśmy również urokliwą Kotlinę Kłodzką i zdobyliśmy najwyższy szczyt w Górach Stołowych – Szczeliniec Wielki, należący do Korony Gór Polski. Z tarasów widokowych podziwialiśmy piękną panoramę Sudetów.

To była piękna wycieczka, wszystkim nam bardzo potrzebna w trudnych czasach pandemii. Mogliśmy nie tylko pogłębić naszą wiedzę z biologii, geografii, języka polskiego i historii, ale nade wszystko utrwaliliśmy nasze przyjaźnie i nawiązaliśmy nowe – międzyklasowe .

Mamy już w planach kolejny wspólny wyjazd. Miejmy nadzieję, że uda nam się go zrealizować.

Uczestnicy wycieczki.