Mimo wszystko…

Mimo wielu przeciwności, bo pandemia, bo u bram 4. fala koronawirusa, bo dopiero co wróciliśmy do szkoły i tyle problemów i braków po nauce zdalnej, bo, bo, bo…

Zaryzykowaliśmy i zdecydowaliśmy się zorganizować obóz integracyjny dla Wszystkich uczniów zaczynających swoją licealną przygodę w Dwunastce. Naprzeciw naszym staraniom wyszli i Uczniowie i Rodzice. Ci Pierwsi bardzo chcieli pojechać nad Morze, a Ci Drudzy bardzo chcieli im w tym pomóc I tak oto, mimo wszystko, znaleźliśmy się w Świnoujściu. Neptun jak co roku czekał na nas w różnych nastrojach – czasem wysyłał nam sztormowe fale a czasem spokój bezkresu wody. Jednakże neptunowe widzimisię nie znaczy nic naprzeciw…

O jak opowieści morskie

B jak bycie wolnym jak ptak

Ó jak ów ciągły szum fal

Z jak zawsze razem

I jak interesujące znajomości

N jak nowe przyjaźnie

T jak trochę swobody

E jak edukacja

G jak granie w jednej drużynie

R jak radość

A jak Anioła Fort

C jak cisza nocna

Y jak yyyy…

J jak Jeziorko Turkusowe

N jak nowa przygoda

Y jak Yuż tęsknimy

Nie wiemy kiedy minął ten kolorowy czas między 19 a 29 września. Dzień do dnia nie był podobny. Wspomnień, emocji, ulotnych chwil szczęścia nie zabierze nikt! Wróciliśmy z nową energią, z nową wiarą, także w samych siebie, a co najważniejsze – wróciliśmy razem! Jesteśmy jedną społecznością a naszym wspólnym domem jest Dwunastka. Brawa dla Uczestników, brawa dla Opiekunów, brawa dla Kierowników i dla Neptuna, który, mimo wszystko, znów nam nie dał rady! Do zobaczenia za rok.