Zostań Krwiodawcą w Dwunastce!

W czasach gdy wydawać by się mogło, ze wszystko można kupić albo wszystko przeliczyć na pieniądze, jedno jest niezmienne i stałe – Człowiek w życiu potrzebuje przede wszystkim drugiego Człowieka.

Również Ty możesz dać zdrowie drugiemu Człowiekowi! A jest to wartość daleko wymykająca się ze skali cennych rzeczy. Zostań Honorowym Krwiodawcą!

W XII LO od kilku lat istnieje możliwość przystąpienia do społeczności Honorowych Krwiodawców. Stwarzamy taka możliwość wszystkim naszym pełnoletnim uczniom, ale nie tylko. W otwartych akcjach krwiodawstwa mogą uczestniczyć WSZYSCY CHĘTNI, rodziny, bliscy i znajomi naszych uczniów oraz Absolwentów ale także przysłowiowy „Kowalski” z ulicy. PO PROSTU WSZYSCY! 🙂

U progu tego roku szkolnego, znów z ogromną wiarą w sukces i sporą determinacją podejmujemy w szkole to szlachetne wyzwanie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE CIEBIE 🙂 i… CIEBIE 😉 i… CIEBIE   … i CIEBIE TEŻ 🙂 jeśli tylko chcesz!

Zaplanowaliśmy trzy terminy, w których na terenie szkoły (w sali gimnastycznej) obecna będzie EKIPA pięknych Ludzi, którzy od wywiadu bez badania lekarskie aż po oddanie krwi, krok po kroku przeprowadzą Cię przez ten proces. Będziemy na Was czekać:

8 września 2021 (środa)

19 listopada 2021 (piątek)

9 marca 2022 (środa)

Rozpoczynamy od godziny 9.00 a kończymy w samo południe 🙂

• Należy mieć 18 lat (dowód osobisty!)
  • Należy być zdrowym
  • Musi upłynąć co najmniej 6 miesięcy od zrobienia sobie tatuażu lub kolczyka
  • Minimum 50 kg wagi ciała
  • Należy być po lekkim śniadaniu!!! (nie wolno być na czczo!)
  • Należy być nawodnionym
  • Przez 24 godziny przed akcją bez spożywania alkoholu
  • Wystawiamy zaświadczenia o obecności na akcji i zaświadczenia do zakładu pracy
  • Wykonane badania laboratoryjne na prośbę Krwiodawcy są mu udostępniane.

W TYM ROKU PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ MASECZKĘ SŁUŻĄCĄ ZASŁANIANIU UST I NOSA!

Obiecujemy, że w tych trudnych pandemicznych czasach dołożymy całe serce, aby akcje przeprowadzić sprawnie i bezpiecznie 🙂 Do zobaczenia…