Maj, miesiąc matur …

Maj, zakwitły kasztany…

Maj, miesiąc matur…

Maj to dla szkół ponadgimnazjalnych bardzo pracowity miesiąc. Matura 2021 rozpoczęła się zaraz po majówce… We wtorek 4 maja uczniowie naszej szkoły przystąpili do tegorocznych sesji egzaminacyjnej. Tradycyjnie abiturienci zmierzą się z obowiązkowymi przedmiotami pisemnymi na poziomie podstawowym: językiem polskim, matematyką i językiem obcym nowożytnym.

W tym roku, tak jak i w ubiegłym, egzaminów ustnych nie ma. Ufff… z ulgą odetchnęli maturzyści 😉

Na tym jednak maturalne przygody naszych absolwentów się nie kończą. Uczniowie w kolejnych tygodniach maja będą mierzyć się z egzaminami z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. W XII Liceum od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się takie przedmioty jak: języki obce (głównie język angielski), język polski, matematyka, biologia, chemia czy też geografia.

Matury w naszej szkole będą odbywać się do 17 maja. Wyniki pisemnych egzaminów poznamy 5 lipca.

Pandemia trwa. To już druga matura odbywająca się w reżimie sanitarnym (dezynfekcja, dystans, maseczki). Egzaminy przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czas matur próby ożywił szkolne mury młodzieńczą energią. Pojawili się tłumnie uczniowie, przejęci czekającą ich próbą i radością ze wspólnego spotkania.

Egzamin dojrzałości, wieńczący zdalną naukę w czasie globalnej pandemii nabiera innego historycznego, wymiaru… ale mamy nadzieję, że chociaż kwitnące kasztanowce (które stawiały pewne opory), będą w tym przypadku symbolem wkraczania w dojrzałość i zwiastunem dobrych wyników:)

„Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy.” Andrzej Niewinny Dobrowolski „Homo Homini Lustrem Est”.

Trzymamy kciuki za naszych absolwentów i z całego serca życzymy im takiego dopasowania!:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii z kolejnych dni matur:

dzień pierwszy – język polski

dzień drugi  – matematyka