MEDYCZNA


Jeżeli interesujesz się zasadami funkcjonowania organizmów, problematyką prozdrowotną, chcesz pomagać innym, a swoją przyszłość zawodową widzisz w szeroko pojętej branży medycznej – klasa medyczna jest właśnie dla Ciebie!
Tu zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu biologii, nauczysz się rozpoznawać zagrożenia dla zdrowia własnego i innych, rozwiniesz umiejętność podejmowania działań profilaktycznych, a na zajęciach z ratownictwa przedmedycznego organizowanych we współpracy z Krakowską Akademią im. A. Frycza Modrzewskiego zdobędziesz praktyczne umiejętności ratujące życie. Z naszą pomocą zdobędziesz podstawy do dalszej edukacji na kierunkach, takich jak np.: medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo, dietetyka czy odnowa biologiczna. W ciągu roku szkolnego będziesz mógł kilkukrotnie uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach laboratoryjnych lub terenowych z zakresu współczesnej biologii pod kierunkiem pracowników naukowych Instytutu Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka
Przedmioty uzupełniające:  brak*
Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym:  język polski, matematyka, oraz dwa przedmioty wybrane spośród: j. obcy, biologia, chemia

*Z uwagi na wysycenie siatki godzin zgodne z ministerialnym rozporządzeniem nie ma możliwości realizacji przedmiotu uzupełniającego w obowiązkowym limicie godzin.

Patronat nad klasą: Instytut Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego