102. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność. 

Z uwagi na pandemię COVID -19, która uderzyła drugą, mocniejszą falą, nauka w szkołach w całej Polsce ponownie odbywa się zdalnie. W całym kraju obowiązują obostrzenia,  które uniemożliwiają zorganizowanie szkolnych obchodów tej rocznicy.

I dlatego szczególnie dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach, jednoczymy się na odległość, bo 11 listopada to dla nas Polaków wyjątkowy dzień. Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem wielkiego zwycięstwa, na które złożyły się wysiłki pokoleń Polaków. To również symbol jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa, czyli wartości szczególnie ważnych dzisiaj. 

Jakże wciąż aktualne jest przesłanie – klucz otwierający nasze szkolne obchody Święta Niepodległości w 2019 roku : „Nigdy się nie poddawaj, nigdy nie trać nadziei”.