Jesień nad Soliną

Pod koniec października uczniowie klasy 2E pod opieką prof. Agnieszki Świątek i prof. Adama Majcherka odwiedzili Solinę. Podczas 4-dniowej wycieczki uczniowie zetknęli się z pięknymi zakątkami malowniczych Bieszczad.

Po długiej podróży autobusem klasa zwiedziła zaporę na Sanie w Solinie – po obiekcie oprowadzał bardzo sympatyczny pan przewodnik, który ze swadą opowiadał o historii i znaczeniu energetycznym zapory.

Drugi dzień wycieczki był bardzo aktywnie spędzony – wyprawa na Połoninę Wetlińską, mimo że wymagająca, była bardzo satysfakcjonująca. Widok na zapierające dech w piersiach Karpaty zrekompensował wszelkie trudy włożone w wędrówkę.

Następnego dnia nasi licealiści wyruszyli na spacer wokół Jeziora Myczkowskiego – przez piękne, pełne szeleszczących liści lasy bukowe, zaporę Myczkowską, Koziniec, kamieniołom w Bóbrce, aż do Soliny.

Wszystko co piękne, szybko się kończy – nie inaczej było w tym przypadku. W piątek uczniowie opuścili Bieszczady z bagażem wspaniałych wspomnień. Wycieczka na pewno zapadnie w pamięć wszystkim jej uczestnikom!