Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wakacje, wakacje… i po wakacjach. Pora schować słomkowe kapelusze i przeciwsłoneczne okulary i zamienić je na poważniejszy (szkolny) strój. Czas płynie nieubłaganie, dopiero planowaliśmy letnie wojaże, a już trzeba wracać do codziennych obowiązków. Początek września to tradycyjnie moment na to, aby radośnie otworzyć kolejne miesiące uczniowskiego życia. I tak też się zdarzyło…

W poniedziałek – 2 września – społeczność szkolna XII Liceum uroczyście powitała rozpoczynający się rok szkolny. Rok szczególny, wyjątkowy, bowiem w progach naszej szkoły spotkały się dwie grupy pierwszoklasistów: absolwenci ostatnich klas gimnazjalnych oraz absolwenci ósmych klas szkoły podstawowej. Zjawili się oni na dziedzińcu szkoły pięknie ubrani, lekko podenerwowani, niepewni, a jednocześnie ciekawi tego, co przed nimi.
Pan Dyrektor Ryszard Nowak serdecznie ich powitał, zapoznał z gronem pedagogicznym, zachęcił do zadomowienia się w nowym miejscu i zaprosił na spotkania z wychowawcami.

Oby ten nowy rok szkolny przyniósł zarówno uczniom, jak i nauczycielom wiele pozytywnych momentów, poczucia radości z podejmowanych wyzwań, cudownych chwil wśród nowych przyjaciół, a przede wszystkim satysfakcji z dobrze wykonanego dzieła.

Bo przecież… Nad czas stracony nic nie boli bardziej. (Michał Anioł)

Zapraszamy do fotogalerii