Maj, miesiąc matur…

Maj to dla szkół ponadgimnazjalnych bardzo pracowity miesiąc. Matura 2019 rozpoczęła się zaraz po majówce… 6 maja uczniowie naszej szkoły przystąpili do tegorocznych egzaminów maturalnych. Tradycyjnie nasi abiturienci mierzą się z obowiązkowymi przedmiotami pisemnymi na poziomie podstawowym: językiem polskim, matematyką i językiem obcym oraz ustnymi – językiem polskim i językiem obcym.

Na tym jednak maturalne przygody naszych absolwentów się nie kończą. Każdy uczeń musi przystąpić także do przynajmniej jednego egzaminu z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. W naszej szkole od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się takie  przedmioty jak: języki obce, język polski, biologia, chemia czy też geografia.

Matury w naszej szkole będą odbywać się do 22 maja. Wyniki pisemnych egzaminów poznamy na początku lipca.

Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy.” Andrzej Niewinny Dobrowolski „Homo Homini Lustrem Est”.

Trzymamy kciuki za naszych absolwentów i z całego serca życzymy im takiego dopasowania!:)