Poloneza czas zacząć …

Dnia 12 stycznia 2019 roku w hotelu Witek odbył się tradycyjny bal studniówkowy XII LO. Uczniowie klas trzecich wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni goście – dyrekcja szkoły oraz liczna grupa nauczycieli rozpoczęli zabawę tuż po godzinie 20.00.

Imprezę zainaugurował Pan Dyrektor Ryszard Nowak życząc wszystkim uczestnikom doskonałej zabawy. Następnie przedstawiciele klas trzecich wręczyli Dyrekcji, swoim wychowawcom i pozostałym nauczycielom drobne upominki, dziękując za wspólne trzy lata nauki i przygotowanie to egzaminu maturalnego.

Po oficjalnym otwarciu balu i przemówieniach wszyscy oddali się zabawie. Zgodnie z wieloletnią tradycją bal studniówkowy rozpoczął się uroczystym polonezem, którego, zgodnie z ceremoniałem, poprowadził Pan Dyrektor.

Uczestnicy balu mogli podziwiać pokaz walca w wykonaniu pary tanecznej oraz oklaskiwać program artystyczny, który uzdolnieni muzycznie i aktorsko uczniowie klas trzecich dedykowali swoim wychowawcom, nauczycielom i wszystkim maturzystom. Wykonawcy zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne, wykazując się pomysłowością i dowcipem.

Tego wieczoru maturzyści w wyśmienitych nastrojach nie schodzili z parkietu. Wszystko ze sobą współgrało – muzyka, niesamowita atmosfera, podniosłość chwili. Tańce, rozmowy i ucztowanie przy suto zastawionych stołach trwały do 4.00 nad ranem.

Studniówka trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną, ale często pozostaje w pamięci  przez długi czas, czasem wspomina się ją  nawet przez całe życie…

Teraz maturzystom pozostało tylko zacząć odliczać 100 dni ciężkiej pracy przed egzaminem dojrzałości, który mamy nadzieję będzie dla wszystkich tak samo udany jak Bal Studniówkowy.