Wyjście uczniów klasy 2B do Uniwersytetu Pedagogicznego

Dnia 27.11.2018 roku uczniowie klasy 2B zostali zaproszeni w ramach patronatu Uniwersytetu Pedagogicznego nad klasami o profilu psychologiczno – pedagogicznym  do udziału w zajęciach , które odbywały się w Instytucie Pedagogiki Przedszkolnej i  Szkolnej . Licealiści wraz ze studentami        I roku uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do pracy z dziećmi  zatytułowanych : W wiosce indiańskiej oraz Podróż do Indii. Przedmiot Animacja zabawy prowadziła  Pani mgr Katarzyna Myśliwiec. Uczniowie XII LO mieli okazję poznać różne metody i formy pracy z dziećmi. Obserwowali lub uczestniczyli w zabawach statycznych i dynamicznych , które rozwijają umiejętności współdziałania , pracy zespołowej , szybkiego reagowania na bodziec a także  wyobraźnię i kreatywne myślenie. Były zabawy zręcznościowe , taniec  oraz wspólne śpiewanie piosenki w języku hindi:                 …Har Ghadi Badal Rahi Hai Roop Zindagi , Chaaon Hai Kabhi Kabhi Hai Dhoop  Zindagi , Har Pal Yahan , Jee Bhar Jiyo Jo Hai Samaa , Kal Ho Na Ho….. o tym , że w każdej minucie życie się zmienia , czasem jest pełne cienia czasem pełne słońca , ale zawsze  trzeba żyć pełnią życia .

                                                                                                                                        M.Kraszewska