Dyktando niepodległościowe – werdykt

Znamy Mistrzów Ortografii Polskiej w XII LO im. Cypriana Norwida!

Do Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Konkurs ortograficzny dla uczniów i absolwentów XII LO odbył się w poniedziałkowy poranek 5 listopada 2018.
Uczestnicy, w atmosferze skupienia i uważności, bardzo skrupulatnie kaligrafowali słowa tekstu, który podyktowała pani prof. Mirosława Herdzina.
Tekst związany był z historyczną drogą Polaków do niepodległości. Wymagał znajomości reguł dotyczących zapisu dat i wydarzeń, nazw instytucji oraz dokumentów towarzyszących ważnym epizodom zapisanym na kartach historii Rzeczpospolitej.

Spośród grupy uczestników Szkolnego Dyktanda Niepodległościowego jury wyłoniło a następnie nagrodziło, w ramach uroczystych obchodów Stulecia Niepodległości, dyplomami oraz jubileuszowymi publikacjami, zwycięzców konkursu:

I miejsce oraz tytuł „Mistrz Ortografii Polskiej” XII LO w Krakowie zdobył ucz. Klasy 2B – Mateusz Kozik oraz ex aequo ucz. Karolina Mroczek z IX Gimnazjum MCE
II miejsce – ucz. Maciej Maciejak z kl. 3F
III miejsce – ucz. Aleksandra Klimas z kl. 3C

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w okolicznościowym dyktandzie a zwycięzcom gratulujemy wysokich kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych!

Życzymy radości płynącej z posługiwania się poprawną polszczyzną oraz dalszych przygód w pokonywaniu meandrów wcale niełatwej ortografii polskiej:)

Jury w składzie:
p. Mirosława Herdzina
p. Jolanta Horosin-Klamra