„Spacer po Plantach – szlakiem niepodległej”

31 października 2018 roku, w stuletnią rocznicę odzyskania przez Kraków niepodległości, XII Liceum przeprowadziło grę terenową „Spacer po Plantach – szlakiem niepodległej”. Przedstawiciele klas pierwszych i drugich naszej szkoły udali się na spacer po Plantach krakowskich w poszukiwaniu „niepodległej myśli, niepodległego Krakowa, niepodległej Polski”. Klasy, rywalizując ze sobą, musiały odnaleźć szereg zabytków, odpowiedzieć na pytania związane z ich historią, uwiecznić swoją obecność za pomocą selfie; wreszcie odcyfrować utajnione hasło.
Trudności wystąpiły na etapie odczytywania mapy („Co znaczą te kropki na mapie?”), kierunki marszruty (lewo-prawo), niektóre pomniki okazały się trudniejsze do odnalezienia (np. miejsce śmierci pułkownika Zawojny), telefony odmawiały posłuszeństwa, a hasło okazało się łacińską sentencją. Pogoda jednak dopisywała, humory jak widać na zdjęciach chyba też. Sami oceńcie. Najszybszą grupą okazała się delegacja 1F, ale w ich rozwiązanie wkradł się jeden błąd. Pierwszą bezbłędną odpowiedź podała klasa 2B i to im przypadła palma pierwszeństwa.
Miejsce I: 2B – czas przejścia 118 minut, bezbłędnie.
Miejsce II: 1F – czas przejścia 91 minut, 1 błąd.
Miejsce III (ex aequo):
2C – czas przejścia 126 minut, bezbłędnie; 2A – czas przejścia 130 minut, bezbłędnie.

Gratulujemy!!!