Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Lato, lato, lato czeka,
Razem z latem czeka rzeka,
Razem z rzeką czeka las,
A tam ciągle nie ma nas!

Zakończenie roku szkolnego – wyczekiwane w upale, w trudzie ostatnich lekcji, w pośpiechu ostatnich zaliczeń – nareszcie nadeszło! Rozległy się ostatnie dzwonki, doszły do skutku ostatnie wspólne szkolne wycieczki, a teraz można na dwa miesiące odetchnąć od codziennego rannego wstawania, odrabiania lekcji, stawiania czoła wymaganiom szkolnym.

W piątek 22 czerwca 2018 roku oficjalnie i uroczyście w sali gimnastycznej Pan dyrektor Ryszard Nowak – w obecności Pani dyrektor Anny Konarskiej-Miazowskiej, Pana dyrektora Adama Majcherka, wychowawców, nauczycieli i przede wszystkim uczniów – podsumował całoroczny wysiłek i z jego rąk odebrały nagrody osoby uzyskujące najwyższe wyniki i reprezentujące szkołę w ogólnopolskich konkurencjach. Wśród wzorowych i bardzo dobrych uczniów na szczególne wyróżnienie zasłużyło zwłaszcza kilku.
Gabriela Sodo, uczennica klasy II e, za najwyższą w szkole średnią ocen – 5,33 została nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a Radosław Rzucidło z klasy II f do Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne – reprezentowanie szkoły w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie XVII Szaradziarskie Mistrzostwa Polski.

Medal „Praemiando Incitare” – dla najlepszego ucznia klas pierwszych – otrzymała uczennica klasy I c, Aleksandra Nowak. Spośród drugoklasistów na to wysokie wyróżnienie zasłużył uczeń klasy II f, Maciej Maciejak, nie tylko wzorową postawą, bardzo wysoką średnią ocen, ale także zajęciem II miejsca w ogólnopolskim konkursie XVII Szaradziarskie Mistrzostwa Polski. Uchwałą Rady Pedagogicznej zostały też przyznane dyplomy uznania za najwyższe oceny (średnie powyżej 5,0) i wzorowe zachowanie Magdalenie Głąb (klasa II a), Magdalenie Gradzi (klasa II b) i Michałowi Duroniowi (klasa II f).

Pan dyrektor przypomniał również zwycięzców Przeglądu Twórczości Artystycznej Młodzieży XII LO, spośród których uczestniczki i laureatki uświetniły śpiewem dzisiejszą uroczystość.

Przewodnicząca szkolnego samorządu, uczennica klasy II a, Anna Czachurska, doceniła wysiłek nauczycieli, patrząc na mijający rok szkolny już z perspektywy planowanych wakacyjnych szlaków.

Następnie, mniej oficjalnie, w salach z wychowawcami spotkali się uczniowie poszczególnych klas, by odebrać świadectwa, wysłuchać ostatnich serdecznych słów ze strony nauczycieli, troskliwych wskazówek, ostatnich dobrych życzeń na wolny czas i życzeń … szczęśliwego powrotu do szkoły po wakacjach!

Lato, lato, mieszka w drzewach,
Lato, lato, w ptakach śpiewa,
Słońcu każe odkryć twarz,
Lato, lato, jak się masz?

FOTORELACJE:

♦ zakończenie roku dla klas pierwszych

♦ zakończenie roku dla klas drugich

♦ uroczysta msza święta na zakończenie roku