Piknik historyczny XII LO

Tradycyjnie, koniec roku szkolnego historycy XII LO uczcili piknikiem. Uczniowie klas 1A i 2A udali się na wycieczkę pod hasłem „Zanim powstała Nowa Huta”. Trasa przebiegała śladem wsi podkrakowskich od Mogiły do Krzeszowic. Zaczęliśmy od zwiedzania opactwa ojców Cystersów i przez ślady dawnej Mogiły (kapliczki, chałupy, kościół św. Bartłomieja) wkroczyliśmy nad starą, zarośniętą drogę wzdłuż Dłubni. Tak wkroczyliśmy do Krzeszowic i ich zabytków (młyn Kirchmayerów, kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela, dworek Matejki). Zadaniem piknikowiczów było rozwiązanie kilku haseł związanych z przemierzaną drogą.

Przejście trasy nadwątliło nieco siły fizyczne, ale gra wymagała refleksu i pewnej dozy wiedzy z dziedziny historii, literatury, biologii i geografii. Najszybszą okazała się drużyna z klasy 1A (Roksana, Jan). Odpoczynek zapewnił cień drzew zalewu nowohuckiego.