Dni otwarte Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII

W ramach współpracy patronackiej młodzież z klasy 1A XII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w Dniach otwartych Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Zgromadzonych w Akademickim Centrum Medialnym przy ulicy Franciszkańskiej 1 powitała zastępca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pani dr Klaudia Cymanow-Sosin, która przedstawiła ofertę edukacyjną oraz zaplecze techniczne Instytutu.

Następnie młodzież została podzielona na grupy i każdy osobiście mógł zobaczyć pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczniowie Dwunastki gościli w laboratorium fotograficznym, odwiedzili sale grafików komputerowych, znawców mediów społecznościowych, Radio Bonus oraz studio Telewizji JP2TV. Przewodnikami po Uniwersytecie byli studenci II i III roku Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, którym serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i życzliwie nastawienie.