Poloneza czas zacząć.. czyli Studniówka 2018

Dnia 27 stycznia 2018 roku w hotelu Swing odbył się tradycyjny bal studniówkowy XII LO. Koło godziny 19.00 zjechali się rodzice oraz uczniowie klas trzecich wraz z osobami towarzyszącymi, a chwilę później zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły oraz liczna grupa nauczycieli.

Imprezę zainaugurował Pan Dyrektor Ryszard Nowak życząc wszystkim uczestnikom wybornej zabawy. Następnie przedstawiciele klas trzecich wręczyli Dyrekcji i swoim wychowawcom drobne upominki, dziękując za wspólne trzy lata nauki.

Zgodnie z odwieczną tradycją bal studniówkowy rozpoczął się uroczystym polonezem, którego, zgodnie z ceremoniałem, poprowadził Pan Dyrektor Ryszard Nowak.

Po oficjalnym otwarciu balu i przemówieniach uczniowie zaprosili wszystkich na okolicznościowy program artystyczny, dedykowany swoim wychowawcom. Maturzyści zaprezentowali przed uczestnikami i gośćmi swoje zdolności wokalne, reżyserskie i taneczne, wykazując się niebanalnymi pomysłami i młodzieńczym wigorem. Dla wszystkich uczestników natomiast przygotowane zostało ,,pokazowe tango’’ w wykonaniu uczniów klas trzecich w reżyserii Pani Małgorzaty Nazarewicz.

 A potem były tańce, hulanki, swawole, przerywane tylko na chwilę, żeby wzmocnić siły smacznymi potrawami przygotowanymi przez gospodarzy. Oprawa muzyczna balu była starannie przemyślana, każda klasa miała wcześniej  możliwość przedstawienia swoich propozycji piosenek.

Elementem studniówkowej tradycji był także monumentalny tort z napisem „XII Liceum”, którego objętość pozwoliła nasycić słodyczą podniebienia wszystkich uczestników balu.

Zabawa trwała do 5.00 nad ranem i na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników przez długie lata.

Bal studniówkowy dostarczył moc dobrej energii i zabawy, ale też uświadomił, iż czas do egzaminów maturalnych coraz bliższy, co oznacza, że gdy ostygną emocje, będzie trzeba oddać się intensywnie powtórkom, by, gdy zakwitną kasztany, stanąć z powodzeniem do maturalnych zmagań.

Anna Mlyczyńska (klasa 3e)