Dwunastka siatkówką stoi

Nasza Szkoła od lat słynie ze sportowych sukcesów. Zapisała się między innymi jako specjalista od gier zespołowych. Ostatnio nawiązała do tych sukcesów. Miło nam poinformować, że w ramach licealiady dziewcząt w poniedziałek 22 stycznia nasze zawodniczki zajęły III miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej. Naszą drużynę dosłownie zdziesiątkowały choroby, gdyby nie to… 🙂!
Zdobycie brązowego medalu było zwieńczeniem rozgrywek, które rozpoczęły się już 4 stycznia. Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i uzyskały awans do następnej fazy rozgrywek pokonując reprezentacje X i XI LO.

 

Grupa 5

1 m. XII LO 4 4:0
2 m. XI LO 3 2:2
3 m. X LO 2 0:4

 

 

W fazie półfinałowej nasze dziewczęta po ciężkiej walce uległy faworytkom z I LO sportowego, jak się okazało późniejszym mistrzyniom, ale pokonały III i XXIV LO. Tabela grupy wyglądała następująco:

Grupa A

1 m. I LO Sportowe 6 6:1
2 m. XII LO 5 5:2
3 m. III LO 4 2:4
4 m. XXIV LO 3 0:6

Zajmując drugie miejsce w grupie nasze zawodniczki awansowały do finałów, gdzie pokonując drużynę VI LO zajęły wspomniane III miejsce.
Skład reprezentacji Dwunastki: Agnieszka Kyrcz, Agnieszka Wójtowicz, Wiktoria Kujawa, Martyna Dzido, Natalia Gądek z klasy 1D, Natalia Kacprowicz, Natalia Trzepałka z klasy 1F, Daria Wąsik, Justyna Śmigla z klasy 2C, Dagmara Murzyn z klasy 1C, Martyna Mucha z klasy 2B, Julia Kasperkiewicz z klasy 1B.

Naszym zawodniczkom i trenerowi Prof. Adamowi Wysoczańskiemu serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz dyplom dyplom_siatk2018