Z wizytą w Hospicjum im. Św. Łazarza

9.01.2018 grupa uczennic z klasy: 2A, 1D, 2F i 1E z przewodniczącą Anną  Czachurską na czele wraz z Panią M. Grudzień i Panią M. Kraszewską wybrały się z corocznym Koncertem Kolęd do chorych przebywających w Hospicjum im. Św.Łazarza. Jak zwykle czekało nas ciepłe i miłe przyjęcie. Przez 1.5 godziny kolędowałyśmy od sali do sali i wraz z pacjentami i pracownikami Hospicjum śpiewałyśmy kolędy i pastorałki, a ojcowie wolontariusze, wesoło podrygując, akompaniowali nam grając na łyżkach. Cieszyłyśmy się ogromnie, że u chorych zagościł na twarzach uśmiech, byli radośni, a my mogłyśmy te krótkie chwile szczęścia im ofiarować. Były też łzy wzruszenia, wielokrotne bisy i kolędy śpiewane na życzenie pensjonariuszy. Na koniec naszej wizyty zostałyśmy obdarowane przez Panią Sylwię Jarosz – zaprzyjaźnionego z nami pracownika Hospicjum ozdobami świątecznymi, wykonanymi przez wolontariuszy. „Robimy to przede wszystkim dla siebie” – powiedziała jedna z uczennic na nasze wielkie podziękowanie za przygotowanie koncertu, za emocje i poświęcony czas.

Wrócimy tu znowu w okresie Wielkiej Nocy