Zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym

W ramach patronatu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN obejmującego klasy medyczne i psychologiczno – pedagogiczne uczniowie klas: 2C i 2B uczestniczyli w zajęciach na terenie Uczelni. Klasa 2C 8 XI brała udział w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Biologii. Tematyką zajęć było m.in. badanie płynów ustrojowych człowieka. Młodzież miała okazję zbadać własne próbki moczu i krwi. Uczniowie 2C podczas zajęć na Uniwersytecie dowiedzieli się również w jaki sposób organizmy wielokomórkowe kończą z wieloma różnymi typami komórek, zorganizowanymi w tkanki i narządy ciała. Obserwowali ponadto zarodki ptasie w różnych stadiach rozwoju, przybliżając sobie w ten sposób model in ovo w badaniach naukowych. Licealiści bardzo chętnie pracowali i pogłębiali tajniki wiedzy biologicznej. Przekonani o tym, że biologia jest nauką o fascynujących i zawiłych systemach, sprawiających, że życie jest możliwe wróciliśmy do szkoły.

Natomiast klasa 2B 30 XI została zaproszona do Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej. Zajęcia warsztatowe na temat: Możliwości wykorzystania dramy w toku zajęć zintegrowanych dla uczniów klas I prowadziła Pani dr B. Pawlak – absolwentka naszej Szkoły. Uczniowie klasy 2B razem ze studentami I roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej (podzieleni na grupy: pierwszoklasistów i hospitujących lekcję studentów) odkrywali w ciekawy sposób różne aspekty pracy z dziećmi. W czasie zajęć było wiele zadań: ruchowych, umysłowych, konstrukcyjnych, wokalnych do wykonania, a przy tym wszyscy mieli mnóstwo zabawy.