Pomagamy

Jesienne żonkile

4 października bieżącego roku uczniowie z klasy II a oraz II f wzięli udział w „Żonkilowym marszu nadziei”. Była to już 21 edycja akcji „Jesienne Żonkile”.
Jest to akcja, podczas której mieszkańcy Krakowa mają możliwość okazania solidarności z ludźmi ciężko chorymi, głównie na choroby nowotworowe. Nasi uczniowie w tym roku kwestowali na ulicy Szpitalnej, gdzie zbierali pieniądze na podopiecznych „Hospicjum im. Św. Łazarza” oraz rozdawali sadzonki żonkili wcześniej ozdabiane w szkole.
O godzinie dwunastej odbył się uroczysty przemarsz przy akompaniamencie dud spod Barbakanu przez ulicę Floriańską, Rynek Główny i ulicę Wiślną aż do Kurii Biskupiej przy ulicy Franciszkańskiej. Kulminacyjnym punktem było spotkanie przy pomniku Jana Pawła II z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim oraz zasadzenie żonkilowych cebulek, które jak co roku rozkwitną na wiosnę i powitają radośnie wszystkich krakowian oraz przybyłych gości. Koordynatorkami tej akcji u nas w szkole były pani profesor Mirosława Herdzina oraz pani profesor Iwona Majda.

Kwesta na cmentarzu w Grębałowie

„Hospicjum im. Św. Łazarza” organizuje także coroczną kwestę dla swoich podopiecznych na cmentarzach krakowskich. W tym roku nasi uczniowie w dniu 1 listopada zbierali pieniądze na cmentarzu w Grębałowie. W trzech zespołach, których koordynatorkami były Gabrysia Kierzkowska i Agata Marek z klasy IIId oraz Ania Czachórska z IIa, kwestowali przedstawiciele klas: Ia, Ic, Id, Ie, If, IIa, IIf, IIId oraz IIIf.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.