Święto Niepodległości 11 listopada 2017

11 listopada jest w XII Liceum nie tylko okazją do wspominania kolejnej rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości. Od kilku lat z tym dniem związane jest ślubowanie klas pierwszych oraz konkurs pieśni patriotycznych. W tym roku uroczystości odbyły się 10 listopada.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania Hymnu Państwowego oraz Hymnu Szkoły, po czym głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Nowak, przypominając najistotniejsze pierwiastki Narodowego Święta. Oficjalną część zakończyła rota ślubowania oraz przyrzeczenie przedstawicieli pierwszych klas.

Po ślubowaniu nadszedł przez wszystkich oczekiwany czas konkursowych zmagań. Każda klasa kolejno prezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę patriotyczną. Należy docenić tegoroczne występy za profesjonalne przygotowanie. Uczniowie grali na instrumentach, uatrakcyjnili swoje wykonania ciekawymi kostiumami i elementami choreograficznymi. Ponadto talentem wokalnym pochwaliły się w duecie uczennice klasy Ib Nikola Dej i Katarzyna Oleksy. Konkurs wygrała klasa Id, która zdobyła także serca publiczności. Na drugim miejscu podium stanęły ex aequo klasy Ib i Ic. Trzecie miejsce zajęła klasa Ie. Jury wyróżniło klasy Ia oraz If.

Obchody kolejnej rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości uświetnił program artystyczny przygotowany przez dużą grupę uczniów pod opieką Pani Małgorzaty Nazarewicz. W atrakcyjnej formie uczniowie przypomnieli najważniejsze elementy trudnej historii zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęli na nowo dyskusję na temat form współczesnego patriotyzmu. Wszyscy obecni na sali przypomnieli sobie, że o historii warto pamiętać, bo to przecież ona jest „nauczycielką życia”.