PIOTR URBANIAK

Urodzony w Krakowie. Absolwent – matura ’86. Aktor, dziennikarz radiowy. Absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie (1990). Odtwórca kilkudziesięciu ról teatralnych (praca z reżyserami: J. Jarocki, J. Stuhr, R. Zioło, B. Sass, A. Glińska), aktor Teatru Starego, Teatru Ludowego i Teatru Bagatela w Krakowie; w dorobku kilkadziesiąt ról telewizyjnych i filmowych (Zawrócony, Śmierć jak kromka chleba, Pułkownik Kwiatkowski, Samo niebo, Randka z diabłem, Samo Życie, M jak miłość), współpraca z reżyserami: Laco Adamik, Olga Lipińska, Kazimierz Kutz, Mirosław Bork.  Do 2004 roku pracował w RMF FM, gdzie prowadził kilka programów, np.  „Pociąg do Hollywood” oraz przez krótki czas „Wstawaj szkoda dnia”. Od jesieni 2004 r. pracuje w nowo powstałej rozgłośni RMF Classic.  Jego brat Krzysztof, absolwent XII LO – matura ’91 jest dziennikarzem stacji radiowej RMF FM. Od września 2008 prowadził program „Kawa czy herbata?” w TVP1, gdzie towarzyszyła mu Agnieszka Szulim.