KONRAD RATYŃSKI (PIERWSZY Z LEWEJ)

Urodzony w Radomiu. Absolwent – matura ‘65. Muzyk, członek popularnego zespołu „Skaldowie”. Równolegle do nauki w naszym liceum kontynuował edukację muzyczną w Szkole Muzycznej (akordeon, trąbka, klarnet, fortepian). Swoją muzyczną przygodę ze sceną zaczął od zespołu w naszej szkole. W okresie młodzieńczego buntu grał w popularnym zespole krakowsko-nowohuckim „Ryszardy”, później w „Popiołach” i „Szwagrach”. Przypadkowe spotkanie z Andrzejem Zielińskim, który przez pewien czas dorabiał jako instruktor muzyczny w nowohuckim Domu Kultury, dało początek ponad 40 – letniej przygodzie Konrada Ratyńskiego ze Skaldami. Konrad Ratyński jest nie tylko gitarzystą basowym zespołu ale również wokalistą oraz kompozytorem. Kilka jego utworów znalazło się na dotychczas wydanych płytach zespołu, a jego głos dodaje specyficznego brzmienia w wielu piosenkach „Skaldów”, szczególnie tych śpiewanych na 3 głosy. Na przykład: „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Króliczek”, „Wszystko kwitnie wkoło”, „Prześliczna wiolonczelistka” i wiele innych.