JANUSZ MAJCHEREK

Urodzony w Krakowie. Absolwent – matura ’74. Filozof i socjolog kultury, publicysta. Publikował m.in.: w „Życiu Warszawy” , „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej” i wielu innych opiniotwórczych czasopismach.  W 1999 r. został uhonorowany Polskim Pulitzerem, został uznany za najlepszego publicystę roku i otrzymał Nagrodę Grand Press. W 2003 r. otrzymał niezwykle prestiżową  Nagrodę Kisiela za „Walkę z populizmem”. Patronuje tej nagrodzie tygodnik „Wprost”. Opublikował m.in.: „Pierwsza dekada III Rzeczypospolitej” 1999 r., „W poszukiwaniu nowej tożsamości” 2000 r., „Źródła relatywizmu w nauce i kulturze XX wieku” 2004 r., „Demokracja, przygodność, relatywizm” 2007 r. Jest profesorem filozofii w krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Mieszka w Krakowie.